74ALVCH16524DLRG4
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
74ALVCH16524DLRG4
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Universal Bus Functions
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 74ALVCH
Logic Type : Universal Bus Transceiver
Supplier Device Package : 56-SSOP
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply : 1.65V ~ 3.6V
Base Product Number : 74ALVCH16524
Package / Case : 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Current - Output High, Low : 24mA, 24mA